فروش لپ تاپ ارزان لپ تاپ ارزان
اخبار گردشگریقطر

جشنواره غذای خیابانی: برای اولین بار در قطر

با آنکه برند او در مرکز دوحه غذاهای خوشمزه ای دارد و پر مشتری است، اما او به جشنواره غذای خیابانی قطر آمده است.

جشنواره غذای خیابانی قطر

خانم امل عبدالله مدیر برند چیکتوس که با شبکه الجزیره صحبت میکرد؛ گفت: از استقبال مردم به این جشنواره شگفت زده شده است.

در این جشنواره که در پارک  شیراتون در دوحه قطر بزرگزار شده است. حدود بیست برند غذای خانگی شرکت دارند، آن ها امیدوارند که بتواند برای برند های خود مشتریان جدیدی پیدا کنند و از حالت فروش مجازی، در عرصه فروش واقعی فعالیت کنند.

جشنواره غذای خانگی در بیسیاری از کشورها برگزار می شود، هدف برگزار کنندگان آن تغئیر نگاه مردم به غذای خیابانی است که اکثر مردم فکر میکنند غیر بهداشتی است.

استقبال از جشنواره

برگزار کنندگان این جشنواره می گویند. که طی ده روز برگزاری این جشنوراه حدود 25000 هزار نفر از کشورهای مختلف مشارکت کرده اند.

در این جشنواره، که ده روز به طول انجامید؛ شصت رستوران و بیست برند خانگی در مساحتی بالغ بر 5000 متر مربع با ارائه لذیذترین عذاهای خود، به پذیرائی از مشتریان پرداختند.

بیشتر بخوانید...  قطر- Qatar ثروتمندترین کشور جهان

بازدید کنندگان از کشورهای مختلف و ذائقه های مختلف در این جشنوراه شرکت کردند، رستوران ها غذای باب طبع مشتریان از غذاهای غربی نظیر کشور های فرانسه، ایتالیا وانگلستان گرفته تا غذاهای آسیائی هندی و فلیپبنی. غذاهای متفاوت با شرکت کنندگان متفاوت در این جشنواره به چشم میخورند.

استقبال مردم قطر و گردشگران از جشنواره غذای خیابانی قطر
استقبال مردم قطر و گردشگران،  از جشنواره غذای خیابانی قطر

آموزش آشپزی

در جشنواره خیابانی قطر، علاوه بر پخت و ارائه غذاهای خوشمزه، کارگاه آموزش آشپزی نیز برگزار شد. این آموزش ها توسط “آکادمی آشپزی موسسه قطر” برگزار شد.

این آکادمی در حال آموزش و تربیت مهارت آشپزی برای  جوانان قطری جویای کار برای کار در هتل های قطر است.

جشنواره غذای خانگی علاوه بر قطر در کشورهای مختلف جهان مانند آمریکا، ترکیه، فرانسه، آلمان، انگلستان، امارات متحده عربی وتایلند برگزار شده است.

منبع: چگرد / الجزیره
هر گونه کپی برداری از این مطلب فقط با ذکر نام و لینک منبع مجاز می باشد.


برچسب ها

محمد باشنده

محمد باشنده هستم، مدیر پرتال گردشگری چگرد و نویسنده، تحلیل گر و یادداشت نویس در روزنامه های شرق، اقبال، زاهدان، صبح زاهدان و هفته نامه های سایه بان و مرز پرگهر. و همچنین با تعدادی وب سایت، نظیر آسیابان همکاری داشته ام.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن