فروش لپ تاپ ارزان لپ تاپ ارزان
اخبار ترکیهترکیه

جابجائی بیش از 100 میلیون مسافر در سال 2018 در فرودگاه های استانبول

فرودگاه های استانبول 2018 را با جابجائی بیش از یکصد میلیون مسافر به پایان رساندند.

به گزارش چگرد به نقل از خبرگزاری آناتولی : فرودگاه های شهر استانبول در ترکیه در سال 2018 میلادی حدود 102 میلیون مسافر جابجا کرده اند.

جابجائی مسافر در فرودگاه های استانبول

سازمان فرودگاه های دولتی ترکیه – DHMI اعلام کرد که در سال گذشته میلادی فرودگاه های استانبول، مجموعا 102 میلیون و 213 هزار و 192 مسافر از طریق فرودگاه های آتاتورک، صبیحه گوگچن و فرودگاه تازه تاسیس استانبول جابجا کرده اند.

سهم فرودگاه آتاتورک از جابجائی این مقدار مسافر در خطوط داخلی 19 میلیون و 170 هزار و 141 مسافر و در خطوط خارجی 48 میلیون و 811 هزار و 305 مسافر بوده است.

فرودگاه صبیحه گوکچن نیز در خطوط داخلی 22 میلیون و 468 هزار و 820 نفر برای خطوط داخلی و 11 میلیون و 667 هزار و 696 نفر برای خطوط خارجی جابجا کرده است.

بیشتر بخوانید...  ده قدرت نظامی برتر دنیا را بشناسید.

و سهم فرودگاه تازه تاسیس استانبول که اواخر اکتبر سال 2018 افتتاح شد. 95 هزار و 330 مسافر بوده است.

گفتنی است که فرودگاه جدید استانبول بزرگترین فرودگاهی است که تاکنون ساخته شده است. ظرفیت سالیانه جابجائی مسافر توسط این فرودگاه، یکصد و پنجاه میلیون مسافر می باشد و تا دویست میلیون مسافر قابل افزایش است.
این فرودگاه در 26 اکتبر 2018 توسط رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه افتتاح شد.

رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاحیه فرودگاه استانبول وعده داده است که فرودگاه بین المللی آتاتورک به پارک شهری بزرگ نظیر هایدپارک لندن و سنترال پارک نیویورک تبدیل شود.

منبع: چگرد به نقل از خبرگزاری آناتولی
هرگونه بهره برداری از این مطلب فقط با ذکر منبع و لینک به منبع مجاز می باشد.

برچسب ها

تیم تولید خبر

تیم تولید خبر چگرد برای ایجاد، دسته بندی، ویرایش اخبار در وب پرتال گردشگری چگرد می باشد. تیم خبر سعی می کند که اخبار گردشگری اعم از داخلی یا خارجی را بصورت مرتب و کامل پوشش دهد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن