فروش لپ تاپ ارزان لپ تاپ ارزان
اخبار ترکیهاخبار گردشگریترکیه

دیتاسنتر گردشگری ترکیه راهکار جدید جذب گردشگر

دیتاسنتر گردشگری ترکیه راهکار جدید این کشور برای جذب گردشگر بیشتر است.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اخیرا از تصمیم جدیدی پرده برداشته است که می تواند در چشم انداز گردشگری ترکیه – 2023 یعنی “جذب هفتاد میلیون گردشگر خارجی در سال ” موثر باشد.

دیتاسنتر گردشگری ترکیه برای چیست؟

ترکیه یکی از موفق ترین کشور های جهان  در زمینه جذب توریست خارجی است . این کشور اخیرا اعلام کرده است که با اختصاص سرمایه گذاری ویژه مراکز داده پیشرفته ای راه اندازی کند تا بتواند ورود و خروج توریست ها و کلیه رفتارهای گردشگران از جمله خرید، سفرهای بین شهری در داخل ترکیه و حتی تفریحات آن ها را دقیقا تحلیل کند و با تحلیل دقیق مخارج و  تفریحات آن ها، به نیازهای آن ها پاسخ مثبت دهد.

روزنامه دیلی صباح ترکیه از “محمت نوری آرسوی” وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نقل کرده است: “با راه اندازی دیتاسنتر گردشگری ترکیه، ما قصد داریم که ورود گردشگران خارجی را به دو برابر افزایش دهیم و تا سال 2023 به هفتاد میلیون گردشگر در سال برسانیم”.

بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده ، ترکیه در سال های اخیر به موفقیت های فراوانی در جذب گردشگر دست یافته است. به گونه ای که میزان ورود گردشگران خارجی به ترکیه در سال 2018 میلادی از مرز چهل میلیون گردشگر عبور کرده است. شهرهای استانبول و آنتالیا که از شاخص ترین شهرهای گردشگرپذیر این کشور هستند، در فهرست ده شهر پربازدید جهان قرار دارند.

بیشتر گردشگران ورودی ترکیه در سال 2018 از کشور های زیر بوده اند:

بیشتر بخوانید...  برترین بازارهای استانبول ، مشهورترین مراکز خرید استانبول کدامند؟

ترکیه برای جذب 48 میلیون گردشگر خارجی در سال 2019 میلادی هدف گذاری کرده است.

کارشناسان حوزه گردشگری عقیده دارند که راه اندازی دیتاسنتر ویژه گردشگری در ترکیه می تواند باعث یک انقلاب گردشگری در این کشور اوراسیائی شود و برای توسعه اقتصادی آن خیلی مثمر ثمر است.

منبع: چگرد به نقل از روزنامه دیلی صباح

هرگونه بهره برداری از این مطلب فقط با ذکر منبع و لینک به منبع مجاز می باشد.

برچسب ها

تیم تولید خبر

تیم تولید خبر چگرد برای ایجاد، دسته بندی، ویرایش اخبار در وب پرتال گردشگری چگرد می باشد. تیم خبر سعی می کند که اخبار گردشگری اعم از داخلی یا خارجی را بصورت مرتب و کامل پوشش دهد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن