فروش لپ تاپ ارزان لپ تاپ ارزان
مجله-چگرد

معتبرین پاسپورت های دنیا در سال 2018 کدامند؟

معتبرترین پاسپورت های دنیا کدامند؟ جدیدترین رده بندی پاسپورت های جهان که وب سایت ” پاسپورت ایندکس” آن را منتشر کرده است، سنگاپوردر صدر جدول معتبرترین پاسپورت ها ، صدر نشین است. که شهروندان این کشور ، براحتی می توانند به یکصد و شصت و شش کشور جهان سفر کنند.

سنگاپوری ها می توانند به یکصد و بیست و هفت کشور جهان  بدون ویزا سفر کنند و در  سی و نه کشور دیگر ، ویزای خود را در فرودگاه کشور مقصد دریافت کنند.

بر اساس فهرست منتشر شده از سوی وب سایت پاسپورت ایندکس فقط سی و دو کشور هستند که سنگاپوری ها برای ورود به آنها ، باید از قبل ویزا بگیرند.

بعد از سنگاپور معتبرین پاسپورت ها متعلق به کشورهای آلمان , دانمارک، سوئد ، فنلاند ، لوکزامبورگ ، نروژ ، هلند ، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا هستند.

دارندگان پاسپورت این کشورها می توانند به یکصد و شصت و پنچ کشور جهان بدون نیاز به ویزا یا با دریافت ویزا در کشور مقصد سفر کنند.

بیشتر بخوانید...  روز طبیعت ؛ روزی که باید طبیعت را پاس بداریم

در جایگاه سوم فهرست معتبرترین پاسپورت ها ، کشور های ایتالیا، فرانسه ، اسپانیا، یونان، پرتغال ، ژاپن، ایرلند و کانادا قرار دارند که دارندگان که شهروندان این کشور ها می توانند به یکصدو شصت وچهار کشور جهان بدون ویزا و یا با دریافت ویزا در فرودگاه مقصد سفر کنند.

پاسپورت افغانستان و عراق در قعر جدول معتبرترین پاسپورت ها

در انتهای فهرست معتبرترین پاسپورت ها ، پاسپورت  افغانستان قرار دارد که مردم این کشور فقط می توانند به سی کشوربه راحتی  سفر کنند و در بیست و پنج کشور از این سی کشور می توانند پاسپورت خود را در فرودگاه مقصد دریافت کنند. و افغان ها برای سفر به یکصد و شصت و هشت کشور دیگر باید از قبل ویزا بگیرند.

و عراق از آخر دوم است که مردم این کشور می توانند فقط  به سی و سه کشور جهان  براحتی  سفر کنند .

منبع: چگرد ،  الجزیره

نوشته های اخیر:

بیشتر بخوانید...  سفرهای نوروزی سلامتی و ایمنی برای خود و دیگران
برچسب ها

محمد باشنده

محمد باشنده هستم، مدیر پرتال گردشگری چگرد و نویسنده، تحلیل گر و یادداشت نویس در روزنامه های شرق، اقبال، زاهدان، صبح زاهدان و هفته نامه های سایه بان و مرز پرگهر. و همچنین با تعدادی وب سایت، نظیر آسیابان همکاری داشته ام.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن