فروش لپ تاپ ارزان لپ تاپ ارزان
مجله-چگرد
موضوعات داغ

قوانین بلیت چارتری ایرلاین ها

بلیت چارتری  و قوانین آن از آن جا برای ما اهمیت دارد که بلیت چارتری بصورت فراگیر یافت در کشور ما یافت می شود و آشنائی با قوانین یاد شده می تواند راهگشا باشد.

از آنجا که ما تامین کننده  و فروشنده بلیط چارتری هستیم و وظیفه تامین بلیط را داریم لازم است به اطلاع شما مشتریان عزیز قوانین و مقررات و شرایط این گونه بلیط ها را یادآور شویم و از شما دعوت می کنیم که متن زیر را بصورت کامل  دقیق مطالعه نموده و از مقررات و قوانین آگاهی پیدا کنند تا خدای ناکرده دچار مشکل نشوید.

ما واسطه ای بین مشتری و آژانس چارتر کننده بلیط هستیم  در واقع کلیه بلیط های چارتری را در قالب یک وب سایت ایجاد کرده ایم که مشتری با خیال آسوده بلیط خود را تامین کند بنابراین  هیچگونه مسئولیتی در قبال استرداد ، تغییر نام ، جابجایی بلیط ، جا ماندن مسافر و نخواهد داشت  مگر در شرایطی که قوانین مربوطه و آژانس چارتر کننده این امکان را به ما بدهند.

بیشتر بخوانید...  سفرهای نوروزی سلامتی و ایمنی برای خود و دیگران

استرداد بلیط چارتری

در صورت نیاز به استرداد بلیط، تامین کننده به عنوان واسط وارد عمل شده و طبق قوانین چارتر کننده ، بلیط را مسترد کرده و پس از دریافت وجه از چارتر کننده مبلغ بلیط با کسر خسارات به مسافر عودت داده خواهد شد.

تذکر : در مواری نیز ممکن است ما  اقدام به ارائه شماره حساب مسافر نموده و مسافر را مستقیما به چارتر کننده پیوند داده و عملیات استرداد توسط مسافر راساٌ صورت پذیرد.

تمامی چارتر کنندگان ملزم به رعایت قوانین CRCN   می باشند لیکن مشاهده شده است  ، برخی از آژانس ها بطور غیرقانونی خود را ملزم به رعایت این قانون ندانسته و قوانین خاص خود را به اجرا در می آورند ، در این موارد نیز تامین کننده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

در این موارد به درخواست مسافر، مشخصات چارتر کننده اعلام شده و مسافرمی تواند راسا به استرداد بلیط و احقاق حقوق خود اقدام نماید.

بیشتر بخوانید...  پرواز من از کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد انجام می شود؟

لازم به ذکر است که مبلغ گرفته شده به عنوان کارمزد توسط تامین کننده بعد از استرداد بلیط ، مسترد نمی شود.

بلیط ارزان چگرد ، بلیت چارتری ، بلیط سیستمی
بلیط ارزان چگرد ، بلیت چارتری ، بلیط سیستمی

مطالب مرتبط:
بلیط های ارزان قیمت چگرد، حتی ارزان تر از قیمت قطار

جاماندن مسافر از پرواز  در بلیت چارتری :

در صورتیکه مسافر از پرواز جا بماند متاسفانه بلیط کامل سوخت می شود و طبق قوانین ، مبلغ بلیط کامل سوخت می شود.  و تمامی مسئولیت با مسافر است.

تغییر نام بلیط در بلیت چارتری

تغییر نام بلیط درصورت امکان، توسط خود مسافر و با همکاری تامین کننده صورت میگیرد و خسارات آن را  مسافر پرداخت خواهد کرد.

جابجایی بلیط  مسافر

جابجایی مسافر در بلیط چارتری  تنها در صورتی امکان پذیر است که آژانس چارتر کننده سهمیه داشته داشته باشد و با موافقت آن، ممکن است جابجائی صورت گیرد و  پرداخت خسارات احتمالی بر عهده ی مسافر می باشد.

تغئیر در زمان پرواز توسط چارتر کننده ها

ممکن است آژانس چارتر کننده بنابر برخی از دلایل از جمله کنسل شدن پرواز و غیره اقدام به تغئیر پرواز نماید ، در این صورت ما فقط وظیفه ی اطلاع رسانی را داریم و هیچ گونه مسئولیت دیگری را نمی پذیریم.

بیشتر بخوانید...  بلیط ارزان هواپیما ؛ از کجا و چگونه بگیریم؟

بلیط های با نرخ بالاتر از نرخ مصوب

در برخی موارد چارتر کننده پرواز ،  اقدام به فروش بلیط چارتری ، با نرخی بالاتر از نرخ مصوب می نمایند  که در توجیه خدمات تور و… را برای قانونی شدن این امر به مسافر تحمیل خواهد نمود.( در برخی از موارد نیز بطور غیر قانونی اقدام به این امر می نمایند).

در اینگونه موارد و سایر موارد مشابه، هیچگونه مسئولیتی نخواهیم پذیرفت  و کلیه مسئولیت ها متوجه چارتر کننده بوده ؛ ما منصرف از نرخ بلیط،  تنها بابت تامین و فروش  بلیط کارمزد متعارف خود را دریافت میکنیم.

در صورت هر گونه خرید از وب سایت چگرد ؛ به هر روش ( بصورت آنلاین ، آفلاین ، تماس تلفنی و یا موبایلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم)  به منزله تایید کلیه  قوانین فوق می باشد.

منبع: چگرد
هرگونه کپی برداری از این مطلب فقط با ذکر منبع و فقط برای اهداف غیر تجاری مجاز می باشد.

بیشتر بخوانید...  کشورهای بدون قطار جهان کدامند؟

محمد باشنده

محمد باشنده هستم، مدیر پرتال گردشگری چگرد و نویسنده، تحلیل گر و یادداشت نویس در روزنامه های شرق، اقبال، زاهدان، صبح زاهدان و هفته نامه های سایه بان و مرز پرگهر. و همچنین با تعدادی وب سایت، نظیر آسیابان همکاری داشته ام.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن