فروش لپ تاپ ارزان لپ تاپ ارزان
اخبار گردشگریترکیه

جذب یک میلیون گردشگر هندی؛ در دستور کار دولت ترکیه

جذب یک میلیون گردشگر هندی ؛ در دستور کار مقامات ترکیه قرار دارد.

مقامات آنکارا قصد دارند با انجام اقداماتی از جمله رفع مشکل ویزا برای گردشگران هندی تا سال 2020 یک میلیون نفر از آنها را به ترکیه جذب کند.

مرتضی قلندر مدیر تور گردشگری «تراول شاپ ترکیه و مورتیس» که اخیرا برای معرفی امکانات گردشگری کشور به هند رفته است در مصاحبه با خبرنگار آناتولی گفت: امیدواریم با حل برخی مشکلات مانند ویزا، در سال 2019 حدود 500 هزار نفر و در سال 2020 یک میلیون گردشگران هندی را جذب کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه مذکور با حمایت وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه انجام شده است، تصریح کرد:

«در تاریخ 14-6 اکتبر برنامه‌ای با عنوان “Destination Turkey B2B Workshop” و جهت معرفی ترکیه در شش شهر هندوستان برگزار شد و حدود 2 هزار اپراتور گردشگری در آن شرکت کردند.

ترکیه ؛ پربیننده ترین کشور خاورمیانه، با جذب یکمیلیون گردشگری هندی باز هم رکوردشکنی کند.
ترکیه ؛ پربیننده ترین کشور خاورمیانه، با جذب یکمیلیون گردشگری هندی باز هم رکوردشکنی کند.

بیش از شش هزار دیدار دوجانبه صورت گرفت. در کل برنامه موفقیت آمیزی بود. با حل مشکلات درصدد دستیابی به چشم انداز ممذکور در جذب توریست های این کشور هستیم.

بیشتر بخوانید...  صادرات صنایع نظامی ترکیه در سال 2017 به بیش از دو میلیارد دلار رسید.

عوامل جذب یک میلیون گردشگر هندی ، از نگاه مسئولین دولت ترکیه

آقای قلندر موانغ و راهکارهای جذب یکمیلیون گردشگر هندی را به شرح زیر بیان کرد.

بسیاری از شهروندان هند قصد سفر به کشور ما را  را دارند اما مشکل و یزا مانعی اصلی آن‌هاست. سالانه 170 هزار هندی به ترکیه سفر می کنند. 70 درصد آنان با شینگن یا ویزای آنلاین اقدام می‌کنند. حدد 30 درصد نیز ویزای استیکر دارند.

حداقل 150 هزار گردشگر هندی صرفا به دلیل مشکل ویزا نتوانسند به ترکیه بیایند. این موضوع به معنای از دست دادن 300 میلیون دلار درآمد گردشگری است.

شروط سخت برای اعطای ویزا باعث بدبینی می‌شود. ما سیستم “‘e-vize” را برای چین، اندونزی، مالزی و آفریقای جنوبی اجرا می‌کنیم. دادن این تسهیلات به شهروندان هند می‌تواند مشکل آنها را رفع کند.

در زمینه پروازهای مستقیم به  هندوستان نیز برخی مشکلات وجود دارد. این پروازها را باید در بیش از 6 شهر این کشور راه اندازی کنیم.»

بیشتر بخوانید...  بازارهای ارزان استانبول

ترکیه یک ترکیب منحصر به فرد از اصالت خاورمیانه، مدرنیته اروپا و آسیا است که دارای وسعت گسترده ای از طبیعت منحصر به فرد، رشته های کوهستانی عظیم، دره های حاصلخیز، دشت ها، فلات ها، کوه ها و سواحل شگفت انگیز است.

این کشور؛ در رتبه بندی پربازدید ترین کشور های جهان سازمان جهانی سفر در سال 2018  از رتبه دهم در سال 2016 به رتبه هشتم در سال 2017 خیر برداشت و بدین ترتیب با جذب 37.6 میلیون جهانگرد هشتمین کشور پربیننده جهان  و پربیننده ترین کشور خاو رمیانه و منطقه بالکان لقب بگیرد.

جذب یک میلیون گردشگر هندی تا سال 2020 ، بخشی از برنامه آن ها برای جذب مقدار بیشتر گردشگر و ارتقاء رتبه گردشگری خود در جهان هستند

منبع: چگرد > خبرگزاری آناتولی
توجه : هرگونه بهره برداری ، فقط با ذکر منبع و فقط برای اهداف غیر تجاری مجاز می باشد.

برچسب ها

محمد باشنده

محمد باشنده هستم، مدیر پرتال گردشگری چگرد و نویسنده، تحلیل گر و یادداشت نویس در روزنامه های شرق، اقبال، زاهدان، صبح زاهدان و هفته نامه های سایه بان و مرز پرگهر. و همچنین با تعدادی وب سایت، نظیر آسیابان همکاری داشته ام.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن